• Výchovný poradca

Kancelária: 1. poschodie č. dverí 57
          Kontakt mobil: 0911 662 110
          Kontakt e-mail: kubicskoova@gmail.com
          Úradné hodiny: utorok 11:00 - 13.30 hod (po telefonickom dohovore)

• Uskutočňuje v spolupráci s triednymi učiteľmi vyhľadávanie žiakov s problémami vo výchove a vývine osobnosti. Zabezpečuje pre nich výchovné a výchovno-poradenské aktivity a podľa potreby im sprostredkúva psychologické a iné odborné služby a starostlivosť.
          • Poskytuje konzultácie žiakom a študentom a ich zákonným zástupcom, ako aj pedagogickým zamestnancom školy pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informuje ich o otázkach štúdia na stredných a vysokých školách a pri voľbe povolania.
          • Osobitnú pozornosť venuje žiakom nadaným, talentovaným, sociálne znevýhodneným a žiakom s postihnutím. Zvýšenú pozornosť venuje aj žiakom nastupujúcim do prvého ročníka a pri prechode na vyšší stupeň alebo na inú školu.
          • Zabezpečuje realizáciu a spolupodieľa sa na vykonávaní účelových preventívnych aktivít pre žiakov a rodičov, najmä besied a skupinových stretnutí na aktuálne témy z oblasti učenia a vzdelávania, správania a medziľudských vzťahov, adaptácie, záťaže, profesijnej orientácie, prevencie závislostí a iných sociálno-patologických javov a pod.
          • Pomáha žiakom a rodičom pri profesijnej orientácii, voľbe štúdia, povolania a pracovného uplatnenia. Zabezpečuje agendu v súvislosti so sledovaním záujmov a prihlasovaním žiakov na ďalšie štúdium a povolanie.