• II. stupeň

• Športové triedy zamerané na hádzanú

Kritéria výberu žiakov do športovej triedy zameranej na hádzanú.

Termín testovania:          16.05.2024

Náhradný termín:      04.06.2024 (v prípade ochorenia dieťaťa)

Riaditeľstvo Základnej školy kpt. J. Nálepku v Stupave vydáva tieto kritéria pre prijatie žiakov do
        5. ročníka športovej triedy.

Prijímacích pohovorov do športových tried sa môžu zúčastniť žiaci, ktorí úspešne ukončia 4. ročník základnej školy. Prednostne sa prijímajú žiaci našej školy.

Kritéria výberu:

a/       motorické testy všeobecnej pohybovej prípravy:

• skok do diaľky z miesta
        • hod 2 kg loptou z miesta
        • ľah – sed 30 sekúnd
        • člnkový beh 10 x 5 m
        • vytrvalostný beh

b/       motorické testy špeciálne pohybovej prípravy:

• vedenie lopty 30 m – rýchlostnotechnický

Max. počet bodov v jednom teste je 10 bodov a podmienka pre splnenie testu je zisk min. 2 bodov.

c/       potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti

d/       súhlas rodičov o zaradení žiaka do športovej triedy

e/       kópia rodného listu dieťaťa

Doplňujúce informácie:

• Vyhodnotením jednotlivých kritérií určená komisia stanoví poradie uchádzačov o prijatie do športovej triedy, zverejní výsledky na stránke školy a rodičom dieťaťa pošle elektronicky výsledok do 7 dní od termínu prijímacích pohovorov.
          • Zaradenie žiakov do športovej triedy sa uskutoční podľa výsledkov z testovania.

Záujemcovia si môžu prihlášky stiahnuť z webovej stránky školy tu.

Termín odovzdania prihlášok je do 30.04. v danom kalendárnom roku na podateľňu alebo do schránky pri hlavnom vchode školy.

K prihláške je potrebné priložiť: kópiu rodného listu dieťaťa, lekárske potvrdenie, ktoré je súčasťou prihlášky.

Minimálny počet žiakov v športovej triede je 25 a maximálny 29.

Žiak so zníženou známkou zo správania nemôže byť prijatý do športovej triedy.

Vyradenie žiaka zo športovej triedy:

Riaditeľka školy môže vyradiť žiaka zo športovej triedy a preradiť do bežnej triedy v polroku alebo na konci školského roku po predchádzajúcom upozornení rodičov z nasledovných dôvodov:

a/       zo zdravotných dôvodov na návrh lekára

b/       pre neplnenie požiadaviek športovej prípravy

c/       hrubé porušenie školského poriadku /znížená známka zo správania/

d/       neúčasť na tréningoch v popoludňajších hodinách

e/       na žiadosť zákonného zástupcu

f/         pri zhoršení prospechu žiaka o 2 stupne

Podmienka úspešného vykonania skúšok:

Žiak úspešne vykoná prijímacie skúšky ak získa z motorických testov min. 14 bodov.

Podmienky prijatia:

Podľa celkového počtu bodov z absolvovaných testov sa zostaví poradie úspešných uchádzačov.

V prípade rovnosti bodov viacerých úspešných uchádzačov rozhodnú o celkovom poradí nasledujúce kritéria:

• väčší počet získaných bodov v motorických testoch v nasledovnom poradí – vytrvalostný beh, člnkový beh 10 x 5 m, skok do diaľky z miesta, hod 2 kg loptou, ľahsed za 30 sekúnd,

Podrobný priebeh konania prijímacích pohovorov bude zákonným zástupcom zaslaný prostredníctvom Edupage, poprípade mailom.

Mgr. Zuzana Šimková